Campionatul WTF al RM la Tekwon-do.

Campionatul Moldo-Coreean  de WTF  a II ediție,  a avut loc în data 5-6 noimbrie. Acesta campionat a  fost organizat de către Pereu Lilian, care este președintele  Clubului ”Calea Fericirii”. La acest campionat a avut onoarea să participe și Clubul ”Stolas Leukas” al cărui președinte este Vasile Filat care este deținătorul centurii negre V Dan. Împreună cu sportivii aducem recunoștință organizatorilor pentru efortul depus de a răspîndi  Arta Taekwondoului. Clubului ”Stolas Leukas” la proba Sparing, a avut ca și   participanții: Filimon Igor care s-a clasat  pe locul 2 în categoria -63 kg  juniori, Chiorescu Maxim  plasîndu-se pe locul 2 în categoria -63 kg seniori, Petrachii Filip a ocupat locul 3  în aceiași categorie cu Chiorescu Maxim.  Un  loc de frunte a obținut și sportivul  Grigoriu Nicolae care a ocupat locul 2 în categoria –58kg, iar Bubuioc Veronica a fost premiată cu locul 3 la categoria feminin  -62kg.     La această competiție sportivii au fost pregătiți de către antrenorul Filat Radu centură neagră III Dan. Mulțumim mult Lui Dumnezeu pentru oportunitatea pe care ne-a oferit-o de a împărtăși cu cei 300 de participanți  valorile frumoase pe care le-am căpătat studiind Cuvîntul Său. Împreună cu echipa Stolas Leukas am oferit participanților CD-uri cu mărturia sportivilor a căror viață a fost transformată prin Cuvîntul Lui Dumnezeu. Am distribuit Ziarul Liber ca și cei prezenți la acest campionat să cunoască adevărul și astfel să devină liberi. Mulțumim mult  Domnului Vasile Filat pentru învățăturile sănătoase din Cuvîntul Lui Dumnezeu pe care ni le-a transmis  ca noi să fim oameni integri și sportivi de calitate.